Domácí

Jihozápad republiky pokryje náledí, meteorologové vydali výstrahu

Výstrahu před náledím zveřejnil v pátek dopoledne Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Varování platí od pátečního večera pro Středočeský, Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj. Ze čtvrtka na pátek přitom v některých částech Česka platila výstraha před sněhem.

Náledí hrozí mezi páteční pátou hodinou odpoledne a sobotní devátou ráno, varuje ČHMÚ. "Teploty budou večer klesat pod 0 °C. V místech s tající sněhovou pokrývkou nebo s mokrým povrchem se budou vytvářet zmrazky nebo náledí. V druhé polovině noci a ráno se od západu místy vyskytne sněžení přecházející deště, ojediněle i mrznoucího. Kluzkost komunikací se proto může ještě zvýšit," popsali meteorologové.

Související obsah


Výstraha platí pro Středočeský kraj Dobříšsko, Hořovicko, Příbramsko, Sedlčansko a Voticko ve Středočeském kraji a dále pro celý Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj.

Výstraha platí pro tyto oblasti:

Zdroj: ČHMÚ


Lidem hrozí úrazy způsobené uklouznutím. "Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," doplnili meteorologové.

Podívejte se na páteční předpověď počasí:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz