Zahraničí

Soud rozhodl o stavbyvedoucích obviněných z výbuchu v Prešově

Soud rozhodl o stavbyvedoucích obviněných z výbuchu v Prešově
Zdroj: TV Markíza

Dva stavbyvedoucí, kteří čelí obvinění v souvislosti s výbuchem plynu bytového domu ve slovenském Prešově, budou stíháni na svobodě. V úterý o tom rozhodl krajský soud. Další tři dělníci stále zůstávají ve vazbě a jejich líčení se bude konat ve středu.

Okresní soud v Prešově na severovýchodě Slovenska v úterý zamítl stížnost prokurátora okresního soudu a dva stavbyvedoucí propustil z vazby. Oba jsou obviněni z všeobecného ohrožení se smrtí více lidí a také škody velkého rozsahu. 

V úterý okresní soud také řešil žádost o propuštění z vazby dalších tří obviněných dělníků. Nakonec bylo líčení přerušeno a přesunuto na středu. Podle portálu tvnoviny.sk bude soudce v jejich případě přihlížet k rozhodnutí krajského soudu ohledně stavbyvedoucích. 

Muži byli postupně zadrženi kvůli výbuchu bytového domu v Mukačevské ulici v Prešově, který se stal 6. prosince. Při něm zemřelo celkem sedm lidí. Dům poté zbourali 18. prosince, na demolici se podílela i česká firma. 

Související obsah

Pět obviněných mužů může v případě odsouzení skončit ve vězení na 25 let anebo doživotí. Policie také nebude poskytovat žádné další informace, jelikož je případ velmi sledovaný. 

Připomeňte si demolici paneláku v Prešově:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz