Domácí

Tragickou nehodu na Vyškovsku provázely manévry kvůli koronaviru!

Dodávka a osobní auto s pěti lidmi uvnitř se v noci na čtvrtek srazily u Bučovic na Vyškovsku. Dva lidé na místě zemřeli, tři jsou ve vážném stavu. Kvůli podezření na nákazu koronavirem u jednoho ze zraněních provázela zásah u nehody celá řada rozsáhlých bezpečnostních opatření.

Hasiči v ochranných oblecích a maskách důkladně dezinfikovali místo nehody, zasahující techniku, i všechny osoby na místě - včetně pracovníků odtahové služby.

Všichni se museli vysvléknout do spodního prádla, odevzdat oblečení i všechny osobní věci, které musely také projít dekontaminací.

Noční tragická nehoda na hlavním tahu mezi Slavkovem a Bučovicemi si kvůli obavám z koronaviru vyžádala rozsáhlá bezpečnostní opatření.

"Během zásahu jsme dostali informaci, že jeden z cestujících je ze zahraničí. Respektive cestuje ze zahraničí a má teplotu," informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Související obsah

Zdravotní problémy se projevily u muže, kterého po nehodě záchranáři převezli do vyškovské nemocnice s lehkým zraněním. Krajská hygiena vyhodnotila, že by mohlo jít o nákazu koronavirem. V současné chvíli se čeká na výsledky testů.

Nehoda se stala kolem půl jedné ráno. Řidič dodávky zřejmě v mikrospánku přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucí Mazdy.

Řidič osobního automobilu zemřel na místě zřejmě okamžitě, další žena pak po příjezdu záchranářů během resuscitace. Další tři ženy s těžkými zraněními musely být převezeny na urgentní příjem do Brna.

Celá pětice společně cestovala v osobním autě. Řidič dodávky se zranil lehce. Test na alkohol a drogy u řidiče dodávky byl podle policejní mluvčí Alice Musilové negativní. Policie pracuje s možností, že příčinou nehody mohl být řidičův mikrospánek.

Kvůli vyšetřování nehody byla silnice I/50 mezi Slavkovem a Bučovicemi uzavřená v obou směrech, omezení trvalo i během dopoledne.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz