Domácí

Další nakažený hasič v ČR: Stanici v Mariánských Lázních dezinfikují

Koronavirus, který se šíří celou Českou republikou, zasáhl také složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Pozitivní test na COVID-19 má hasič z Karlovarského kraje. Celá stanice v Mariánských Lázních jde proto do karantény.

"Pravděpodobná anamnéza je, že se hasič nakazil během společenské akce v Mariánských Lázních,“ stojí na webových stránkách hasičů Karlovarského kraje.

Hasičský sbor proto přijal opatření, aby se minimalizovalo riziko nákazy. Je však i nadále zajištěná požární ochrana pro obyvatele této části kraje.

Všichni hasiči musí kontaktovat svého lékaře, který jim doporučí další postup. Minimálně na 14 dní zůstanou v karanténě.

Související obsah

"V prostorách stanice Mariánské Lázně bude provedena důkladná dezinfekce a to jak zázemí samotné stanice, tak veškeré techniky, vybavení a výstroje,“ doplnili hasiči na webu.

Za poslední dobu se nejedná o první případ, kdy se koronavirem nakazili pracovníci hasičského sboru. Koronavirus se totiž v pátek potvrdil také u dvou pražských hasičů, které následně izolovali.

Koronavirem se nakazili také dva pražští hasiči. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz