Domácí

Třetí den karantény v Kynicích: Příbuzní nechávají jídlo na kraji obce

Kvůli nákaze koronavirem jsou už třetí den některá místa Česka v karanténě. Jedná se o obce kolem Litovle a Uničova na Olomoucku a jednu na Vysočině. V Kynicích na Havlíčkobrodsku musí lidem, kterým jídlo a potraviny nedováží příbuzní nebo známí, se zásobováním pomáhat obec.

Náves v Kynicích je liduprázdná. Všichni zůstávají doma, protože vesnice je už několikátý den v karanténě. V obci je aktuálně 6 lidí s nemocí Covid-19.

Všichni se nakazili během oslav Mezinárodního dne žen. Hygienici zde v úterý 17. března odebrali vzorky 41 lidem. První výsledky by mohly být ve středu. Kompletní testy budou hotové maximálně během tří dnů.

Související obsah

 

Obec musí nyní řešit hlavně zásobování místních lidí. Některým jídlo a potraviny vozí příbuzní. Jiným, o které se příbuzní nemohou postarat, musí zajistit potraviny obec.

Veškeré věci dodavatelé nebo známí nechávají na okraji zakázané zóny. Tam si pro ně jezdí místní dobrovolní hasiči a předávají je lidem. Stejně to funguje i s úředními dokumenty nebo jinými písemnostmi a dopisy, jejichž dodání zabezpečuje pošta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz