Koronavirus

Česko má šest obětí koronaviru. Za jediný den zemřeli tři pacienti

Ve středu 25. března zemřeli tři lidé, u kterých testy potvrdily koronavirus. Celkový počet obětí tak v Česku stoupl na šest. Jednalo se o tři muže, kteří měli i další chronická onemocnění.

O čtvrté oběti informovala ve středu 25. března brzy ráno Nemocnice Na Bulovce. Ta uvedla, že zemřel pacient z Prahy, u kterého byla potvrzena nemoc Covid-19. "Muž měl příznaky nemoci, proto byl ihned po přijetí do nemocnice testován," uvedla mluvčí Nemocnice Na Bulovce Simona Krautová. Po čtyřech dnech ale zemřel. Jednalo se o 83letého muže, který trpěl dlouhodobými chronickými zdravotními potížemi.

Pátou obětí je 88letý muž ze Středočeského kraje. Pacient zůstával v domácím léčení. I ten trpěl chronickým onemocněním. "Jeho stav byl stabilizovaný, nebyla u něj nutná hospitalizace," uvedla mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová. Muž se nakazil od jiného člena rodiny, který měl cestovatelskou anamnézu.

Související obsah

V Thomayerově nemocnici v Praze v odpoledních hodinách zemřel šestý pacient nakažený koronavirem. Ten byl hospitalizován na oddělení následné péče a měl pokročilé srdeční selhání. 

V České republice je v současnosti 1654 nakažených koronavirem. Uzdravilo se 10 pacientů a 6 nemoci Covid-19 podlehlo. Testováno bylo 22600 lidí. První úmrtí zaznamenala Česká republika v neděli 22. března.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz