Koronavirus

Hyeny se snaží vydělat na koronaviru! Nabízí respirátory, s penězi ale zmizí

Zatímco řada lidí se snaží ostatním dobrovolně pomáhat, policie varuje před podvodníky, kteří mají opačný úmysl. Lidi se snaží obrat o peníze - nabízejí respirátory, pořádají podvodné sbírky a s penězi nakonec zmizí.

Jeden takový internetový obchod odhalili kriminalisté na Jižní Moravě. Lidem nabízel žádané zboží jako dezinfekce, respirátory a roušky. Zákazníci platili předem a zboží nikdy nedostali.

"Celkem za několik dní podvedl 200 osob, které připravil o více než tři čtvrtě milionu korun," potvrdil mluvčí policie David Chaloupka s tím, že kriminalisté e-shop zablokovali.

Podobných případů jsou v poslední době stovky a policie žádá všechny poškozené, aby se přihlásili. Kromě podvodných e-shopů se objevují častěji i podvodníci, kteří přímo na ulici oslovují lidi. V Brně pořádali falešnou sbírku na boj s koronavirem a od lidí vybírali peníze do kasičky.

Související obsah

V Břeclavi zase podvodníci tvrdili, že roznášejí lidem roušky. Požadovali podepsat převzetí, ale ve skutečnosti lidé v dokumentu potvrdili přechod k jinému dodavateli energie. Všechny případy vyšetřuje policie a viníkům hrozí vyšší trest kvůli vyhlášenému stavu nouze.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz