Koronavirus

PŘEHLED: Vláda řekla, kdy se otevřou prodejny! Léto bude bez festivalů, k moři nás zřejmě nepustí!

Vláda představila podrobný scénář na následující dva měsíce, během nichž se budou postupně uvolňovat opatření týkající se obchodů, služeb a dalších. Velké kulturní akce v létě zřejmě nebudou, prohlásil ministr zdravotnictví.

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) po úterním jednání vlády představil časový scénář uvolňování mimořádných opatření. Data jsou podle Havlíčka orientační, mohou se ještě měnit. Ministr byl hostem Televizních novin, k uvolnění opatření se vyjádřil podrobněji:

 

Na brífinku zazněla špatná zpráva pro milovníky různých letních festivalů a dalších velkých společenských akcí. "Jsem velmi skeptický k tomu, že by toto léto probíhaly masové kulturní akce a hudební festivaly pro tisíce či desetitisíce lidí. Toto léto nebude takové, na jaké jsme zvyklí," prohlásil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Harmonogram uvolnění opatření:

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Do zahraničí se zřejmě nepodíváme až do června. "Pokud jde o všeobecné cestování všude tam, kam člověk chce jet, tak nevím, jestli to bude toto léto. Záleží také na ostatních zemích," řekl Vojtěch.

Podívejte se na záznam tiskové konference:

Do konce července se výuka v plném rozsahu do škol nevrátí. Stát je plánuje otevírat postupně, uvedl ministr školství Robert Plaga (ANO). Ministerstvo umožní, aby se malé skupiny žáků prvních stupňů mohly vrátit do vyučování. Více informací se přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Související obsah

Ministryně Alena Schillerová (za ANO) předložila vládě možnost zavedení institutu zpětného působení daňové ztráty. “Firmy si budou moci případné ztráty z podnikání za letošek zpětně započíst do daňových přiznání z let 2018 či 2019. Vratky zlepší jejich cash-flow i pozici při případné žádosti o úvěr,“ popsala. Její návrh ještě v pátek projedná Národní ekonomická rada vlády (NERV).

Schillerová navrhuje také zrušení daně z nabytí nemovitosti v kombinaci se zrušením odečtů hypotéky od základu daně z příjmu. To by platilo až u nových smluv. Návrh ještě musí schválit Sněmovna, Senát a prezident.

Podívejte se na rozdílné názory politiků v otázkách nouzového stavu v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz