Pražští policisté od pátečního odpoledne pátrali po vězni, který utekl z pracoviště v Malešicích. Hledaného se lidé neměli pokoušet sami zadržet. V pondělí byl zadržen v Dobřichovicích.
"Od odpoledne pátrají pražští policisté po čtyřiatřicetiletém vězni, který utekl půlhodiny před polednem z nestřeženého pracoviště v pražských Malešicích," upřesnila v pátek policejní mluvčí Violeta Siřišťová.
Policisté okamžitě rozjeli pátrání, s prosbou o pomoc se obrátili i na veřejnost.
"Kvůli útěku je nyní muž podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Jestliže jste muže viděli, nebo víte, kde by se mohl nacházet, ozvěte se na linku 158. V případě vypátrání se muže nepokoušejte sami zadržet," varovala Siřišťová.
Muže se podařilo v pondělí vypátrat. "Včera krátce před půlnocí vypátrali a zadrželi kriminalisté čtvrtého policejního obvodu uprchlého vězně, který se ukrýval v Dobřichovicích. Děkujeme všem, kteří pátrání věnovali pozornost," potvrdila Šiřišťová v úterý ráno.
Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz