Zahraničí

Evropa má nejhorší za sebou. Opatření uvolňují i další státy

V americkém státě New York klesají poprvé od vypuknutí epidemie počty obětí smrtícího koronaviru. A méně je i hospitalizovaných pacientů. Situace se lepší i v řadě evropských zemí. Některé se počínaje dneškem rozhodly uvolňovat restriktivní opatření, která mají zabránit šíření viru.

Více než 764 000 nakažených a 40 500 mrtvých, to je bilance, kterou má ve Spojených státech na svědomí epidemie koronaviru. Teď se zdá, že se situace v zemi, které se stala centrem pandemie, začíná zlepšovat.

"Dokázali jsme, že jsme schopní nad touhle bestií získat kontrolu, když budeme dodržovat preventivní opatření, že můžeme snížit infekčnost. Musíme si být ale jistí, že to zvíře udržíme pod kontrolou i nadále," řekl Andrew Cuomo, guvernér státu New York.

Související obsah

O rozvolňování preventivních opatření zatím Spojené státy neuvažují, řada evropských zemí ale ano. V Německu jsou ode dneška opět v provozu menší obchody a své dveře otevřou žákům také školy. Zatím ale jen těm z posledních ročníků.

Cestou uvolňování preventivních opatření se vydá také Polsko, které znovu veřejnosti zpřístupní parky, nebo Norsko, které se rozhodlo otevřít mateřské školy.

Související obsah

Přísná opatření se ale naopak o několik týdnů rozhodla prodloužit Francie a Španělsko. Ven se však budou moci počínaje příštím pondělím podívat španělské děti, pro které už týden platí přísný zákaz vycházet z domu.

Kvůli epidemii koronaviru se ruší na úterý naplánovaná oslava 94. narozenin královny Alžběty. Poprvé za 68 let vlády této panovnice tak v Londýně nezazní slavnostní salvy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz