Zahraničí

Vědci objevili řadu mutací Covid-19! Lidské buňky zabíjí daleko rychleji

Vědci objevili řadu mutací Covid-19! Lidské buňky zabíjí daleko rychleji
Zdroj: Getty Images

Podle výsledků nové čínské studie zmutoval nový typ koronaviru přibližně do 30 různých genetických variant. Zjistili to výzkumníci z univerzity ve městě Chang-čou.

"Zároveň také údaje naznačují, že zdravotníci podcenili celkovou schopnost viru zmutovat. Výsledky studie ukázaly, že různé kmeny Covid-19 zasáhly různé části světa,“ píše Fox News.

Právě to vědcům komplikuje snahu nalézt vhodný lék nebo prostředek, který by byl efektivní na všechny mutace šířícího se koronaviru.

Odborníci analyzovali kmeny nejméně 11 náhodně vybraných pacientů, kteří měli pozitivní test na virus. Následně experti zkoumali, jakým způsobem mohou účinně infikovat a zlikvidovat buňky viru.

Související obsah

Během testování vědci objevili více než 30 různých mutací tohoto viru, z nichž o 19 dosud vůbec nevěděli. "Koronavirus má nyní mutace, které jsou schopné změnit jeho patogenitu (schopnost mikrobů vyvolat onemocnění),“ zaznělo ve studii.

Výzkumný tým zjistil, že nejagresivnější kmeny viru jsou schopné vytvářet až 270krát větší virovou zátěž oproti nejslabším kmenům. Agresivní kmeny navíc zabíjí lidské buňky daleko rychleji.

Odborníci uvádějí, že se musí brát v potaz jednotlivé varianty mutací. V opačném případě bychom se léků či vakcíny na koronavirus nemuseli v blízké době dočkat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz