Koronavirus

Taxikář léčený Remdesivirem zůstává v nemocnici. Vyšel mu pozitivní test

Taxikář léčený Remdesivirem zůstává v nemocnici. Vyšel mu pozitivní test
Zdroj: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze - VFN

Stav nakaženého taxikáře (53) se každým dnem lepší. Nemocniční lůžko ale stále neopustil a zřejmě jen tak neopustí. Druhý test na koronavirus mu totiž vyšel pozitivní.

Taxikář dostal jako úplně první Čech k léčbě experimentální lék Remdesivir, od kterého si odborníci hodně slibují. Do Česka už míří několik dalších dávek pro další pacienty s těžkým průběhem nemoci.

Podle ošetřujícího lékaře Martina Balíka, šéfa Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM), překonává taxikář nemoc velmi dobře. V pátek to uvedl Blesk. I přes těžký průběh nemoci se zdá, že pacient nad infekcí vítězí a možná nebude mít ani žádné trvalé následky.

Problematicky mu ale vyšly testy na přítomnost nákazy v těle. Zatímco první byl negativní, druhý test vyšel pozitivně. Z nemocnice ho tak stále nemohou pustit, na lůžku si poleží minimálně ještě přes víkend. Hospitalizovaný je ve Všeobecné fakultní nemocnici v Prazejiž od 14. března.

Související obsah

„Nachází se ve stavu, kdy čekáme na druhou negativitu jeho koronavirového vyšetření. V případě, že bude podruhé negativní, tak ho budeme jistě překládat na standardní oddělení," sdělil ke stavu pacienta Novinkám ošetřující lékař.

Průběh nemoci byl v jeho případě velmi závažný, musel být napojen na mimotělní oběh, po nasazení Remdesiviru bylo možné ho od přístroje odpojit a spolehnout se jen na pomoc umělé plicní ventilace. Nyní již dýchá bez pomoci přístrojů.

Jak náročná bude jeho rekonvalescence ukážou ale až následující týdny. Pacient bude muset být nadále sledován, zejména stav jeho plic.

Už když se dostal z nejhoršího, děkoval pacient zdravotníkům za péči. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz