Domácí

Na odměnách vyplatil řetězec 50 milionů, zavádí další opatření

Od začátku nouzového stavu čelili zaměstnanci obchodních řetězců velkému tlaku. Společnosti to ve většině případů ocenily finančním bonusem. Řetězec Kaufland na odměnách v březnu vyplatil 50 milionů, další náklady pak přišly kvůli bezpečnostním opatřením, aktuálně zavádí ochranné kryty na regály s pečivem, i tak k žádnému rušení benefitů nedojde. Akce se ruší jen v případě, že jsou v rozporu s vládními nařízeními.

S příchodem krize, kterou vyvolalo šíření koronaviru, byl na zaměstnance obchodních řetězců vytvářen velký tlak. I přes hrozící nebezpečí nákazy zaměstnanců musely obchody nadále fungovat, jednotlivé prodejny musely dodržovat nařízená bezpečnostní opatření.

Stejně na tom byly i prodejny obchodního řetězce Kaufland. "Zdraví našich zákazníků a zaměstnanců je pro nás prioritou. V poměrně krátkém časovém horizontu jsme instalovali ochranná plexiskla na našich pokladnách a informacích, zintenzivnili jsme čištění nákupních vozíků a košíků, zajistili jsme podlahové značení minimálních 2 m rozestupů. V úseku pečiva jsme jako první začali nabízet balené jednodenní pečivo od regionálních dodavatelů. Aktuálně jako další z trvalých hygienických opatření zavádíme na všech našich prodejnách ochranné kryty na regály s pečivem," informovala mluvčí obchodního řetězce Kaufland Renata Maierl.

Společnost ocenila své zaměstnance mimořádnou odměnou."V březnu bylo v rámci mimořádné odměny vyplaceno celkem 50 milionů korun," doplnila Maierl. Kromě ochranných pomůcek dostávají zaměstnanci také ovoce zdarma k doplnění potřebných vitamínů.

Související obsah

Zaměstnanci ve věku 65 let a více, starší lidé jsou nejohroženější skupinou v souvislosti s onemocněním Covid-19, mohli zůstat v bezpečí domova s úhradou celé jejich mzdy.

I přes veškeré výdaje a postupný odliv zákazníků oproti začátku krize se žádné zaměstnanecké benefity rušit nebudou. "Co se týká pořádání hromadných akcí, postupujeme podobně jako všichni ostatní a velmi obezřetně sledujeme aktuální dění a jednáme v souladu s platnými vládními nařízeními," vysvětlila mluvčí.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz