Domácí

První slova Jaroslava Uhlíře po zmizení! Svěřil se, jak se cítí

Pondělní několikahodinové zmizení hudebního skladatele Jaroslava Uhlíře, jehož dílo je pro řadu lidí symbolem jejich dětství, vyděsilo celé Česko. Ačkoli se oblíbeného hudebníka podařilo policii v pořádku najít, obavy o jeho zdraví přetrvávají. Redakci TN.cz se Jaroslava Uhlíře podařilo zastihnout, takto popsal, jak se cítí.

Hudební skladatel přiznal, že po psychické stránce je mu zle. Ačkoli podrobněji se na toto téma rozpovídat odmítl, připustil, že se momentálně nachází v situaci, kterou zřejmě vyléčí jen čas. "Opravdu je mi špatně. Cítím se špatně. Já myslím, že tohle se musí nějak spravit samo. Já bych nerad o tom hovořil. Nechci o tom hovořit," řekl Jaroslav Uhlíř.

Jeho pondělní zmizení vyděsilo nejen skladatelovy fanoušky, ale zejména jeho rodinu. Jeho manželka Helena byla také při Uhlířově převozu do Nemocnice Na Homolce poté, co se v pondělí odpoledne v pořádku zase objevil. Strach o skladatelovo zdraví byl zcela na místě, před rokem totiž prodělal infarkt a skutečností, že užívá hned několik léků na průchodnost cév a cholesterol, se sám v minulosti netajil.

Související obsah

Zdá se, že muže, jehož hudba pro například dnes už klasické pohádky S čerty nejsou žerty nebo Lotrando a Zubejda oslovila miliony lidí, trápí ještě další zdravotní komplikace. Podle dostupných informací začíná mít potíže s výpadky paměti. Zda potíže s pozorností a případné problémy s pamětí stály i za jeho několikahodinovým zmizením, není jisté.

Mistrovi fanoušci na sociálních sítích spekulují o tom, zda se u uznávaného umělce nemohlo začít projevovat onemocnění Alzheimerem. Jedno je jisté – pokud by nebyl důvod k obavám, policejní pátrání by se nerozběhlo tak rychle. Uhlíř má navíc problémy se srdcem, na které pravidelně užívá léky.

Související obsah

Zmizení známého skladatele policie vyšetřovala od pondělního dopoledne. Naposledy hovořil v neděli se svým kolegou, následující den však nezvedal telefony a nikdo neměl zprávy o tom, kam mohl jít. Rozjelo se pátrání, které naštěstí mělo šťastný konec. Z policejní služebny v pražské Bartolomějské ulici umělce odvezla záchranka do Nemocnice Na Homolce jen v rámci preventivního vyšetření.

Jaroslav Uhlíř stojí za řadou filmových písní. Složil například píseň Ani k stáru, která v roce 2006 posloužila jako soundtrack k filmu Vratné lahve. Snímek režíroval syn Uhlířova dlouholetého spolupracovníka Zdeňka Svěráka. Jaroslav Uhlíř stojí rovněž za hudbou k filmovým Básníkům a krátké operety, které vznikly za dobu jeho působení v televizním seriálu Hodina zpěvu, byly podkladem pro film Tři bratři.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz