Domácí

Za Tadeáška hoří desítky svíček. Lidé spekulují, co jeho smrti předcházelo

Pro čtyřměsíčního Tadeáška, který podle závěrů policie zemřel na syndrom náhlého úmrtí kojenců, vyrostlo na Mělnicku hned několik pietních míst. Lidé tam nosí plyšové hračky, květiny i svíčky. Co předcházelo smrti malého chlapečka, jim nedá spát. Skutečnost, že policejní vyšetřování stále pokračuje, napomáhá rojení spekulací.

"Lidé si povídají. Já to neviděl. Lidé mluví o tom, že se matka měla za tři dny vrátit a hodit do řeky kočárek. Nejdřív tam hodila dítě a za tři dny se vrátila a hodila tam i kočár. Po tom, co se říkalo, že to dítě umřelo na syndrom náhlého úmrtí kojenců, jí možná hráblo, té matce," zní jedna z teorií místních.

Hořínští si mezi sebou dle informací TV Nova povídají o tom, že matka čtyřměsíčního Tadeáška měla holdovat drogám, a dokonce prý neměla ani kde bydlet. "Ona vlastně neměla ani trvalý pobyt, ani ten její přítel," popsal jeden z tamních obyvatel. Matka miminka podle něj pocházela z Hořína a její otec měl žít v Neratovicích.

Související obsah

Lidé v obci tvrdí, že její matka byla údajně alkoholička, což vedlo k rozvodu s otcem Tadeáškovy matky. Ta jako mladá měla být bezproblémovou dívkou a studentkou gymnázia. Podle mínění místních se poté " chytila špatné party". Školu nedokončila a měla i přestat chodit domů.

Hořínští TV Nova také potvrdili, že policisté na místo, kde poté našli tělo malého Tadeáše, šli najisto. "V jedenáct hodin to tady típli a bylo hotovo," shrnul jeden z obyvatel Hořína, který se domnívá, že matka při zbavování se synova těla postupovala s rozmyslem. Okolnosti policie nadále vyšetřuje.

Související obsah

Muž připustil, že na tom byla psychicky špatně, mohla mít potíže s alkoholem i drogami. Místní však nerozumí tomu, že se coby matka dokázala tělíčka podobným způsobem zbavit. Nechápou zejména to, že u ní nezapracovaly přirozené mateřské impulzy. Otec jí měl údajně nabídnout byt v Neratovicích, který žena prý odmítla.

Policisté případ, přestože pitva neprokázala cizí zavinění, nadále vyšetřují. V hledáčku je zejména Tadeáškova matka, kterou vyšetřují v souvislosti s možnou nedbalostí. Ta mohla dle vyjádření policie ke smrti čtyřměsíčního miminka přispět.

Související obsah

Na chlapečka vzpomínají obyvatelé Hořína i dalších obcí. "Objevilo se to tady více méně v ten den, kdy se zjistilo, kde je. Lidi se zastavujou, občas někdo zapálí svíčku," popsal muž, který provozuje stánek přímo na mělnickém náměstí, tedy v sousedství jednoho z pietních míst věnovaných malému Tadeáškovi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz