Krimi

Trestní oznámení na záchranářku kvůli rouškám policie odložila!

Trestní oznámení na záchranářku kvůli rouškám policie odložila!
Zdroj: TV Nova

Policie odložila trestní oznámení, které podal Středočeský kraj poté, co se na veřejnosti objevil otevřený dopis záchranářky Veroniky Brožové. Ta si stěžovala, že na základně, kde působí, po vypuknutí pandemie chyběly ochranné pomůcky. Kraj to ale i ústy hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) důrazně popírá.

"Vítám, že rozhodnutí ve věci oznámení o možném šíření poplašné zprávy učinila Policie ČR v tak krátkém čase. I když tvrzení v článku ohledně vybavení záchranářů nebyla zcela pravdivá, domnívám se, že s odstupem času se nám podařilo prokázat, že záchranáři skutečně potřebné vybavení osobními ochrannými prostředky měli," uvádí Jermanová v prohlášení, které kraj nyní zveřejnil na svých stránkách.

Zároveň úřad odtajnil i znění trestního oznámení. Díky tomu je nyní jasné, že mířilo jak na regionální portál Náš region, tak na záchranářku Veroniku Brožovou, jejíž stížnost na nedostatek ochranných pomůcek právě tento portál zveřejnil.

"Rozhodnutí policie respektuji. Pro Středočeský kraj je velmi důležité, že boj s koronavirem zvládl. Současně jsme dobře připraveni i pro případ, že by následovala druhá vlna," říká politička, která ještě nedávno nechtěla říct, na koho její úřad vlastně trestní oznámení podal.

Související obsah

"V období vyhlášené pandemie, kdy i běžní civilisti, kteří dnes pojedou MHD, musí mít roušku přes ústa a nos... tak my nemáme nic. Na našem stanovišti máme v tento okamžik jeden, ano jeden respirátor a tři balíčky kompletních ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi,“ psala záchranářka v otevřeném dopise.

Poslechněte si vyjádření záchranářky:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz