Domácí

Tadeáškův pohřeb je v nedohlednu. Matka může platit pátrací akci!

Kdy se bude moci rodina naposledy rozloučit s čtyřměsíčním Tadeáškem, stále není jasné. Chlapeček podle znalců zemřel na syndrom náhlého úmrtí kojence, vyšetřování případu ale nadále pokračuje. Tělíčko zatím rodině k pohřbu policie nevydala.

Na chlapečka, který byl po 24hodinovém pátrání nalezen mrtvý, vzpomíná řada obyvatel Hořína i dalších obcí na Mělnicku. Za Tadeáška hoří desítky svíček a na pietní místa v Hoříně i na mělnickém náměstí lidé nosí květiny a plyšové hračky. Poslední rozloučení je ale zatím v nedohlednu.

Aby rodina mohla uspořádat smuteční obřad, musela by jí policie nejprve vydat Tadeáškovo tělíčko. To ale vzhledem k probíhajícímu vyšetřování není podle policejní mluvčí Markéty Johnové možné.

"Čekáme, až dá vyšetřovatel pokyn a vydá tělo k pohřbení. My pořád ještě čekáme na závěry soudní pitvy a provádíme neustále šetření tak, jak už bylo řečeno na začátku. Stále platí, že tam může být souvislost například s nedbalostním jednáním," řekla Johnová.

Související obsah

Pohřeb bude zajišťovat jeden z mělnických pohřebních ústavů. Datum posledního rozloučení ale majitelé vzhledem k vyšetřování zatím neznají. "Podrobné informace bohužel nemůžeme poskytnout, případ je v šetření policie," uvedli na dotaz TN.cz.

Matka malého Tadeáška zůstává v hledáčku vyšetřovatelů, přestože pitva ukázala, že chlapec zemřel na syndrom náhlého úmrtí kojence. Podle informací portálu lidovky.cz je možné, že bude dívka muset zaplatit výjezdy kvůli falešnému únosu.

Související obsah

Na začátku totiž žena tvrdila, že usnula při opalování v hořínském zámeckém parku, a když se probudila, kočárek i s chlapečkem byl pryč. Později se ukázalo, že je vše jinak. Tělo čtyřměsíčního Tadeáše měla dívka po jeho smrti zatížit kameny a vhodit do Labe.

Vyšetřovatelé kvůli nesrovnalostem v případu nařídili ještě jednu soudní pitvu. Co prokáže a zda zjistí, že smrti malého Tadeáška mohla napomoci například nedbalost ze strany jeho matky, dle policie zatím nelze předvídat.

Vyšetřovatelé potvrdili, že tělíčko hodila matka do vody a zatížila kamením. Více se dozvíte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz