Domácí

Škrábance a auta od trávy! Město mi dluží tisíce, říká majitel. Firma to odmítá

Poškození zaparkovaných aut v Brně mělo být důsledkem neopatrného sekání trávy městskou společností. Redakci TN.cz se ozval jeden ze čtenářů a zaslal snímky i video. Podle městské společnosti ale její pracovníci za nic nemohou, auto prý navíc špatně parkovalo.

Vše se odehrálo minulý týden ve středu kolem deváté ráno. Pracovníci městské společnosti, která se stará o zeleň, při sekání prý nepoužili žádnou zábranu. Odletující kamínky měly poškodit čtenáři TN.cz lak na autě.


Případ napřed řešil s úřady, pak se ale obrátil i na redakci TN.cz, které zaslal video ze své palubní kamery. Škoda na jeho autě totiž nebyla zanedbatelná. "Předběžná škoda mimo 300 korun za umytí vozu je asi 10 tisíc korun za opravu laku karoserie a kol," vyložil.


"Hlídka městské policie tam jela muže ztotožnit. I přes moji výzvu pořád pracovali o dům dále. Poté, co jim skrze mě volali nadřízení, práce zanechali," popsal podrobnosti incidentu.

Škody na dvou autech:


Podle majitele auta se přitom nejedná o první případ. Zaslal fotky i od druhého poškozeného, v okolí sekání viděl další auta od trávy a se škrábanci. "Je to běžný standard nejen v Bystrci, jak dokládá video. Lidé by měli být obezřetní a kontrolovat auto před každou jízdou, zejména pokud je na nich tráva. Škrábanců si tak nemusí hned všimnout," dodal.


K případu se vyjádřil také brněnský magistrát. "Ve zmiňované lokalitě prováděli sekání trávy pracovníci městské společnosti Veřejná zeleň města Brna (VZMB). Dle našich informací se dotčený občan obrátil se svým problémem na úřad městské části Brno-Bystrc, která následně informovala VZMB. S požadavkem na náhradu za vyčištění auta, hovořilo se o jeho znečištění, se samozřejmě může obrátit na VZMB," uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Související obsah

Poňuchálek také ujistil, že pracovníci VZMB obvykle využívají při sekání trávy v blízkosti aut plachty nebo plotostřih. "Zaměstnanci následně byli poučeni, aby tento typ ochrany používali a do budoucna tak zamezili podobným potížím," doplnil.

Redakci TN.cz se ozval také Tomáš Trnka z VZMB. "Pracovníci zcela vyloučili poškození vozidla. Automobil stál mimo parkovací místa, mimo jiné před vyhrazeným stáním pro ZTP. Pracovník pouze dožínal zbytek trávy po kosení sekačkou zády k autu na nízké otáčky," sdělil.

Snímky zaparkovaného auta od VZMB:

"Parkování je zcela legální a nestál jsem před ZTP, nýbrž u něj. Což je z fotky patrné, pokud člověk použije mozek. A i kdybych stál na zeleni má následovat odtah či pokuta a ne zničení vozu," reagoval na vyjádření VZMB vlastník poškozeného auta.


Stalo se vám něco podobného ve vašem městě? Ozvěte se nám na
zpravy@nova.cz nebo prostřednictvím facebooku.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz