Zahraničí

Slovenská prezidentka je kvůli koronaviru v karanténě, ruší svůj program

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová musí kvůli koronaviru do karantény, jeden ze zaměstnanců kanceláře totiž přišel do kontaktu s osobou, která byla pozitivně testována na onemocnění Covid-19.

Prezidentka musela zrušit veškerý svůj program, měla se například setkat s předsedou Senátu České republiky Milošem Vystrčilem, dopoledne ji navíc čekala návštěva rakouského prezidenta.

Podle portálu tvnoviny.sk se jeden zaměstnanec prezidentské kanceláře setkal s osobou, která byla následně pozitivně testována na onemocnění Covid-19.

Jedná se o preventivní opatření, slovenská prezidentka by měla zůstat v karanténě nejméně do pátku.

Související obsah

Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí před jednáním vlády uvedl, že Čaputová podstoupí test na koronavirus ve středu.

Na Slovensku bylo celkem provedeno 202 654 testů, aktuálně je tam 1589 lidí s onemocněním Covid-19, 1448 se již vyléčilo. V souvislosti s koronavirem zemřelo na Slovensku 28 lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz