Inspektor TV Nova

Hluboká nad Vltavou není jen zámek. Inspektor prošmejdil i široké okolí!

Prázdninový inspektor se tentokrát vydal do Hluboké nad Vltavou - klenotu jižních Čech. Navštívil nejen vyhlášený zámek, ale i podzámčí - jak místo v naší inspekci obstálo?

Ozdoba Jihočeského kraje - tak Jihočeši přezdívají Hluboké nad Vltavou. Město leží po obou březích řeky, kterou má v názvu. Žije tady přibližně pět a půl tisíce obyvatel a prý se tu mají jako v pohádce. Tak se pojďme podívat.

Doslova pohádkový je zámek, který městečku dominuje. Pokud sem přijedete autem, můžete zaparkovat přímo na náměstí – cena devadesát korun na celý den. Do strmého kopce k zámecké zahradě můžete vystoupat pěšky anebo můžete využít turistický vláček. Jízda pro dospělého stojí 50 korun, děti platí o 20 korun méně.

Související obsah

Zámek známý z pohádek

Interiéry zámku, ale i přilehlý park se objevily v několika pohádkách. A mnoho slavných osobností si tu řeklo své ano. Ten, kdo chce zámek navštívit, může vybírat z pěti prohlídkových tras.

V areálu zámku se nachází i jedna z nejvýznamnějších galerií u nás - Alšova jihočeská.

Romantika plnými hrstmi

Hned pod zámkem je rozsáhlý park vybízející k romantické procházce pod korunami stromů. Romantická je ale i zámecká vyhlídka, která nabízí fantastický výhled. "A mně z toho fantasticky vyhládlo," přiznává inspektorka TV Nova.

Pokud nemáte vlastní svačinu, podzámčí nabízí nepřeberné množství gastrozážitků v různých cenových relacích. Od párku v rohlíku za pětadvacet korun po běžné restaurace.

Jídlo za lidovku i za pořádný balík. A pak na plovárnu

"Hotovky máme od sto korun až do sto padesáti korun. Máme minutky, který stojí okolo dvou stovek, můžete si samozřejmě dát i biftek za nějakých šest set korun. Máme ale i dětská jídla a dezerty, ty jsou okolo stovky," vyjmenovává personál jedné z restaurací.

Související obsah

Osvěžení v horkých dnech nabízí plovárna. Vstupné je symbolické. Dospělí zaplatí šedesát korun, děti deset a důchodci projdou zadarmo. Pokud se obloha zatáhne, rodiny s dětmi uvítají návštěvu hlubocké zoo s více než třemi sty druhy zvířat.

Lovecký zámeček vedle zoo, úleva na čistých záchodech

Zoo těsně sousedí s loveckým zámečkem, kde je muzeum lesnictví a myslivosti. Cesta zpět do centra je dlouhá zhruba tři kilometry.

Ceník zoo a plovárny:

Zdroj: TV Nova

Inspektorka TV Nova při svých toulkách objevila hned několikery veřejné záchodky, kde si návštěvníci mohou ulevit. Všechny byly čisté.

Bohaté sportovní vyžití

Na okraji města najdeme rozsáhlý sportovní areál, kde je golfové hřiště, dětské hřiště a adrenalinový park. Úplnou novinkou je ferrata nad řekou. Ta je zatím dlouhá 150 metrů, ale jde zatím o první úsek, odvážlivci se mohou do budoucna těšit na dalších 200 metrů. A pokud půjde vše dobře, bude zdejší ferrata nakonec nejdelší v republice. Vybavení si lze půjčit na místě.

Nechybí ani cyklostezky, stojany na kola skoro na každém kroku.

Závěrečné hodnocení

"Hluboká nad Vltavou je skutečně krásné město. Nezbývá než dát zlato," zakončila prohlídku jihočeského klenotu prázdninová inspektorka.

Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz