Domácí

Kina se potýkají s ekonomickými problémy. Diváků je zoufale málo

V Česku se kvůli koronavirové krizi dlouhé týdny a i teď po otevření potýkají kina s velkými ekonomickými problémy. Navíc nejsou ani nové atraktivní filmy, které by diváky do kina nalákaly. Diváky může odrazovat, také vysoká cena vstupenek.

Kina od prvního července jsou již v běžném provozu, ale i tak se bojí malé návštěvnosti. Na trh totiž nepřijdou velké filmové trháky, které kvůli pandemii nemohli být dotočeny. Na pokraji krachu jsou také komornější kina.

 

"Jestli přijde i nějaká druhá vlna, tak se tady už nemáme o čem bavit a ta celá ekonomika půjde úplně někam. Víme kam,“ vyjádřil se ředitel společnosti Cinestar Jan Bradáč.

Sály v pražských multikinech teď totiž zejí prázdnotou. Většina sálů má kapacitu až stovek míst. Obsazených bývá ale jen kolem deseti sedadel. 

Související obsah

Velkou konkurencí klasickým kinům ale stále dělají venkovní kina. Lidé si totiž zvykli sledovat filmy třeba z auta.

"Je to parádní, je to parádní zážitek,“ chválí si autokino jeden z diváků.

Pomoci by mohla putovní akce Tady Vary s 16 filmy. Diváci po celé republice uvidí každý den dva filmy, ve stejný čas ve všech kinech, která se do projektu přihlásila.

"Akce je nastavená velmi vstřícně vůči kinům. Vyloženě koncipovaná jako pomoc kinům,“ komentuje projekt Tady Vary ředitel kina Aero Jiří Frígl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz