Domácí

Pro zraněného letěl vrtulník. Zřítila se na něj zeď mateřské školy

Pro zraněného letěl vrtulník. Zřítila se na něj zeď mateřské školy
Zdroj: AKTU.cz

Málem osudnou se ve čtvrtek stala 59letému muži z Frýdecka-Místecka práce v mateřské školce. Zavalila ho tamní padající zeď. Pro těžce zraněného letěl záchranářský vrtulník z Ostravy.

K vážné nehodě došlo ve čtvrtek ráno. Operátoři zdravotnické záchranné služby se o události dozvěděli krátce před sedmou hodinou. Bortící se zeď zavalila 59letého muže, který pracoval v mateřské škole.

"Operátorům ZZS z obce Mosty u Jablunkova byl nahlášen člověk zraněný padající zdí. Na pomoc vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

V době příjezdu zdravotníků byl senior v bezvědomí a šlo mu o život. "Vyšetření zasahujícím lékařem ukázalo poranění v oblasti hlavy a dolní končetiny. Týmy mu daly krční límec, vakuovou dlahou zajistily poraněnou končetinu a lékař ZZS provedl intubaci dýchacích cest," popsal Humpl.

Těžce zraněného muže museli zdravotníci připojit na umělou plicní ventilaci. Záchranářský vrtulník ho poté dopravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz