Koronavirus

Jaká jsou teď pravidla cest do zahraničí? OTÁZKY A ODPOVĚDI

Kvůli častým změnám v pravidlech cestování kvůli koronaviru se denně tisíce lidí obracejí s dotazy na informační centra cestovních kanceláří. Vybrali jsme nejčastěji kladené otázky a přinášíme na ně odpovědi.

 Infolinky cestovních kanceláří neustále vyzvánějí. Jeden operátor denně vyřídí klidně i stovky telefonátů. A většina dotazů se neustále opakuje. Tady je jejich přehled:

OMEZENÍ V DESTINACI

Na dodržování rozestupů a nutnost dezinfikovat si ruce ve většině destinací stále upozorňují plakáty a další materiály. Podle Exim Tours na vás může po příletu padnout namátkové testování. Stravování nadále probíhá tak, že si hosté vybírají očima a jídlo nandají a přinesou ke stolu.

Související obsah

Na některých místech jsou i nadále uzavřené vnitřní bazény nebo dětské kluby. Klient si v některých případech může určit, jak často by se pokoje měly dezinfikovat, uvádí cestovní kancelář Blue Style.

POVINNOSTI PŘED ODLETEM

S rozvolňováním opatření a opětovnou možností cest se pojí i zásadní rozhodnutí, které je nezbytné například pro návštěvu Řecka. Před vstupem do země musíte mít vyplněný formulář o pohybu v destinaci.

Formulář se dá podle Blue Style vyplnit na internetu, a to nejpozději 24 hodin před odjezdem či odletem. Přímo na místě se pak prokážete QR kódem. Důležité je také nezapomenout vzít si do letadla roušku, během letu je stále nutná.

Související obsah

POJIŠTĚNÍ

I s tím se musely cestovky poprat. Bez jistoty, že se v případě nákazy a následné karantény na místě vše finančně vyrovná, chtěl málokdo odletět.

Třeba cestovní agentura Invia nově nabízí pojištění, které uhradí výlohy za léčbu, náhradní dopravu nebo ubytování.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz