Domácí

Lidé se bojí druhé vlny a kupují ochranné pomůcky. Ceny stoupají

Počet nově nakažených koronavirem poslední dobou stoupá. Mezi lidmi se mluví o nastupující druhé vlně a možných dalších plošných opatřeních. Češi se po zkušenostech z března zásobují hygienickými prostředky a prodejci v posledních dnech zaznamenávají zvýšený zájem o respirátory, roušky, ale také dezinfekce a mýdla.

Přibývá nakažených a v některých místech se znovu zavádí povinnost zakrývání úst a nosu. Čechy to vede k dalšímu nákupu ochranných pomůcek a dezinfekce. „Registrujeme od víkendu zvýšení zájem zákazníků o roušky, ústenky, dezinfekční mýdla i doplňky stravy,“ potvrzuje mluvčí eshopu pilulka.cz. „Registrujeme zvýšení zájem o respirátory, roušky a dezinfekce. U respirátorů je poptávka až čtyřnásobně vyšší od začátku prázdnin,“ potvrzuje i mluvčí Alza.cz.

To se cena jednorázové roušky pohybovala kolem 50 haléřu. Jejich cena ale rapidně stoupla. Dnes se dá pořídit za 20 korun. Na internetu jsou ceny příznivější, počítat se ale musí s poštovným. Jednorázová rouška se dá pořídit od šesti korun, za balení 50 ks dá zájemce i šestnáct set. Doba dodání okolo dvou dnů. „Máme klíčových položek dostatek, takže jsme schopni odesílat objednávky ihned,“ uklidňuje všechny mluvčí pilulka.cz.

Související obsah

V Česku se během koronakrize zvýšila spotřeba roušek stonásobně, ze dvou milionů na 200 milionů měsíčně. A to se do toho nepočítají ty doma ušité. Ti, kteří už dřív sedli k šicím strojům, jsou na nová opatřeni připraveni. Kromě ochrany úst a nosu Češi podle prodejců nezapomínají ani na hygienu. „Po červnovém útlumu opět vidíme zájem zákazníků o dezinfekce a antibakteriální gely,“ potvrzuje mluvčí mall.cz. Malá lahvička gelu se dá koupit za 39 korun, za stejnou cenu pořídíte i litrovou dezinfekci.

Protikoronavirová opatření také zasáhla citelně nemocnice. V pražském Motole se náklady na ochranné pomůcky za poslední čtyři měsíce zvýšily o dvacet milionů korun. „K tomu jsme ještě dostali od států a od některých dárců. Naše denní spotřeba v rouškách je pět tisíc kusů, ffp2 těch potřebujeme kolem tří tisích, ffp3 tisíc. Momentálně máme zásobu půl milionů,“ říká ředitel nemocnice Motol. S většími nákupy nemocnice zatím nepočítá. Podle Ludvíka jsou i ostatní velké nemocnice na případnou další vlnu dostatečně připraveny.

is, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz