Inspektor TV Nova

Kousek Vietnamu v Česku. Prázdninový inspektor navštívil Sapu

Bývalá drůbežárna, která se o zejména o víkendech stává vyhledávaným gastronomickým místem v Praze. Řeč je o tržnici Sapa. Návštěvníci se pomyslně ocitnou ve vzdáleném Vietnamu. Na toto unikátní místo na okraji metropole se vydala podívat naše Prázdninová inspektorka, která má sama ve Vietnamu kořeny.

Desítky obchodů, desítky restaurací a stovky návštěvníků denně - lidé do Sapy, které se přezdívá malá Hanoj, míří nejen levně nakoupit nejrůznější zboží, ale stále častěji za tradičním vietnamských jídlem.

Restaurace a občerstvení

Tím nejznámějším je beze sporu polévka pho. "Polévku připravujeme tak, jako se dělá v hlavním městě Hanoj, odkud pocházíme. Vývar děláme až 20 hodin,“ říká majitel restaurace Than.

Tímto způsobem připravují polévku pouze v Sapě nebo luxusních asijských restauracích v centru metropole, kde ovšem za takovou polévku zaplatíte mnohem více peněz.

 

Související obsah

Tradice 

Tradiční vietnamskou restauraci, poznáte i podle toho, že k polévce dostanete vietnamské pečivo que. Stejně tak, jako Češi jí rohlík ke gulášovce, jedí Vietnamci toto pečivo k polévce pho.

Oběd pro čtyřčlennou rodinu vyjde v Sapě zhruba na 500 korun i s pitím. V Sapě najdete také restauraci, do které chodil Karel Gott na vyhlášenou kachnu.

Bonusem je, že téměř v každé restauraci narazíte na pult, na kterém jsou připravené konvice s vietnamským čajem, který je zdarma.

"Je to dobré a cena taky dobrá,“ říká jeden ze zákazníků.

Související obsah

Nádech Vietnamu

Tržnice návštěvníkům skutečný Vietnam nabídne i tím, že se tu všude jezdí na motorkách nebo kolech, na každém rohu je stánek na kolečkách s občerstvením. Nejčastěji s ovocem. Zkusit můžete například chlebovník. Nelekněte se ale pachu, ovoce není zkažené, je tak prostě cítit.

Služby

Sapa nabízí i služby. Za pánský nebo dámský střih zaplatíte 200 korun a lidé místo využívají pro výhodný nákup. Třeba drogerie se tu dá sehnat i o desítky korun levněji.

V tržnici je hlavně stánkový prodej a proto je potřeba mít u sebe hotovost.

Pokud pojedete autem, je nutné se obrnit trpělivostí. S parkováním je to obtížné, nedodržují tu předpisy zprava a ulice s nepořádkem oku příliš nezalichotí.

Závěrečné hodnocení

Inspektorka dala stříbro, jelikož v Sapě nezaplatíte vždy kartou, parkování je na několikaminutové hledání a doprava uvnitř areálu je téměř bez pravidel. To všechno ale vykompenzuje jedinečná atmosféra a gastronomický zážitek.

Máte tip, kam by se měl Prázdninový inspektor vydat příště? Pište nám na prazdninovyinspektor@nova.cz.

Podívejte se také na reportáž TV Nova:


jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz