Domácí

Nové ohnisko na Liberecku! Testy potvrdily několik desítek nakažených

V České republice je nové ohnisko koronaviru. V jednom z podniků v okrese Liberec odhalily testy přibližně 27 nakažených zaměstnanců. Na čtvrteční krajské epidemiologické komisi to sdělil ředitel krajské hygienické stanice Vladimír Valenta.

"Aktuálně probíhá testování zaměstnanců. Mohu potvrdit, že se jedná o zahraniční pracovníky, mezi kterými jsou také Češi,“ řekla TN.cz mluvčí krajské hygieny v Liberci Zuzana Balášová.


Mluvčí však nechtěla přiblížit, o který podnik se jedná. Potvrdila však, že hygienici zavedli protiepidemiologická opatření a nakažení lidé jsou v karanténě.


"Vzhledem k této situaci hygienici otestovali dvě desítky zaměstnanců. Někteří na výsledky stále ještě čekají,“ dodala Balášová.

Související obsah


Na tiskové konferenci však Valenta uvedl, že se v kraji nebudou zavádět nová opatření v souvislosti s koronavirem.


První vrchol pandemie měl Liberecký kraj na přelomu března a dubna, potom bylo v regionu pouze minimum případů. "To se změnilo koncem června, kdy bylo první větší ohnisko v průmyslové zóně spojené se zahraničními dělníky, to už je zažehnáno. Další případy už se tam nevyskytují,“ řekl Valenta.


Podívejte se na aktuální čísla: 

Nové případy na Liberecku však podle něj nejsou spojené s tímto ohniskem.


V kraji je podle hygieniků aktuálně 153 nakažených, dalších 209 lidí je v karanténě. Od začátku pandemie koronaviru prošlo v kraji testováním přes 14 tisíc lidí.

Počet nakažených dál stoupá po celé Evropě. Více se dozvíte v následující reportáži:

Nemocnice v Uherském Hradišti po více než dvou týdnech otevírá pooperační jednotku intenzivní péče:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz