Domácí

Svědectví z požáru v Bohumíně, žhář měl kromě bytu zapálit i vchodové dveře!

Policisté i vyšetřovatelé jsou zatím opatrní v uvádění podrobností a detailů o sobotní tragédii v Bohumíně. Televize Nova pro diváky na základě výpovědí svědků z místa činu připravila dvě rekonstrukce, jak se celý incident s největší pravděpodobností mohl odehrát.

V bytě o rozloze 60 metrů čtverečních, který se později proměnil v hořící past, probíhala v ten večer narozeninová oslava. Přišly na ni i děti sousedů z nižšího patra.

Zábava byla v plném proudu, v podvečer v půl šesté ji ale měl narušit Zdeněk K. Měl rozlít a zapálit hořlavinu v bytě svého syna, který tam bydlel se svou snoubenkou a synem. Na oslavě byla i bývalá manželka podezřelého.

Podle této verze měl muž dorazit na oslavu bez pozvání. Zazvonil, pak údajně vtrhl dovnitř, kde se měl pohádat s přítomnými. S sebou měl láhev s hořlavinou - tou po hádce polil koupelnu i toaletu, zapálil je a byt opustil. Měl ale zamknout vstupní dveře a ty pak také zapálit.

Podle druhé verze, jak ji popisují někteří svědci, podezřelý zazvonil. Když mu otevřeli, začal kolem sebe stříkat hořlavou látku, kterou vzápětí zapálil. Obě verze se shodují v tom, že po odchodu zapálil zvenku i  vchodové dveře, které před tím polil.

Související obsah

Všichni účastníci oslavy zůstali v pasti. Byt se totiž okamžitě ocitl v plamenech a z oken se začal valit hustý černý dým.

Někteří se snažili zachránit například tím, že přelézali přes balkon do vedlejšího bytu. Jiní uvízli v jednom z pokojů, ve kterém bylo pouze okno - pokoušeli se tak před plameny uniknout i touto cestou.

Barbara Hanousek / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz