Domácí

Epidemiolog Maďar končí v týmu ministra zdravotnictví

Epidemiolog Rastislav Maďar v pátek na vlastní žádost skončil jako člen pracovní skupiny ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), která se zabývala karanténním opatřením. Minulý týden čelil kritice, že způsobil zmatky při zavádění nošení roušek.

Právě Maďar podle premiéra Andreje Babiše (ANO) prosadil přísnější pravidla týkající se nošení roušek. Ministr zdravotnictví jejich znovuzavedení oznámil minulý týden ve středu a po ostré kritice ve čtvrtek nařízení částečně odvolal. Teď platí, že od září nebudou roušky povinné pro školy, obchody ani restaurace.


Maďar kritiku na svou osobu odmítá. Podle něj jeho skupina jejich znovuzavedení vůbec nenavrhovala.

Pracovní skupina má za úkol odborně zpracovat a následně představit postupy, které pomohou v České republice vrátit život do běžného režimu narušeném pandemií koronaviru. Maďar, který normálně působí v Ústavu epidemiologie v Ostravě, vedl skupinu od dubna.

Jak na Maďarův ochod reaguje Adam Vojtěch, se podívejte v reportáži TV Nova:

Pracovní skupina epidemiologa Maďara bude nově spadat pod centrální řídící tým Rážové, údajně kvůli zmatkům kolem zavádění mimořádného opatření o rouškách.

Související obsah

Kromě Maďara jsou členy skupiny také ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, hlavní hygienička Jarmila Rážová, anesteziolog Vladimír Černý, Roman Chlíbek z České vakcinologické společnosti a Jan Kynčl ze Státního zdravotního ústavu.

Roušky se stávají nedílnou součástí každodenního života. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz