Zahraničí

Tisíce komárů a sršní! Chorvatské město zažívá invazi hmyzu

Tisíce komárů a sršní! Chorvatské město zažívá invazi hmyzu
Zdroj: APTN

Chorvatský Osijek se potýká s nepříjemným problémem. Místní obyvatele sužují tisíce komárů. Dlouhodobé sucho navíc přilákalo ještě roje sršní. Město si prozatím neví s nálety hmyzu rady.

K boji proti hmyzu se město rozhodlo prvně použít výfkové plyny z aut, poté rozprašovací letadla, nic však nepomohlo. Obyvatelé jsou již zoufalí, protože je komáři bodají na rukou, dlaních i ramenou. Kdo není zakrytý, stane se jejich obětí píše dnevník.hr

Problémem je také spor mezi radními, kteří se společně nedokážou dohodnout na tom, jak v dané situaci chtějí postupovat a čím hmyz vyhubit. A mezitím, co se hádají, tak jsou občané napadáni kvůli suchu také sršni. Hasiči za poslední dva měsíce evidují více než třicet případů pobodání

Související obsah

 

"Okres zafinancoval do vybavení pro hasiče, ti teď sebou nosí obleky, chemikálie a také protijed na sršní bodnutí,“ uvedl velitel hasičů Stjepan Koški.

Do odklízení sršních hnízd se kromě hasičů, pustili také dobrovolníci. Sršní bodnutí totiž může být velmi nebezpečné. "Sršen bodá do vyčerpání. Její útok je vytrvalý. Navíc bodnutí láká další jedince. Pokud jich na vás zaútočí mnoho, můžete i zemřít,“ říká včelař Slavko Stojanović.

Související obsah

Osijek je hlavním městem slavonijské oblasti, a zároveň čtvrtým největším městem v Chorvatsku. Žije zde zhruba 103 tisíc lidí.

Evropu dobývají asijští sršni. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz