Domácí

Covid-19 se šíří mezi učiteli. Další školy odkládají začátek školního roku

Přestože prázdniny už končí, některé děti do škol a školek 1. září nenastoupí. Koronavirus totiž výrazně ovlivňuje začátek školního roku. Ten už kvůli výskytu viru v učitelském sboru přibližně pět vzdělávacích zařízení odložilo. Koronavirus se potvrdil také u rektora brněnské Masarykovy univerzity.

Kvůli výskytu koronaviru v pedagogickém sboru musela Základní škola Horní Moštěnice na Přerovsku odložit začátek školního roku. O situaci informovala instituce v sobotu na svém webu. Kvůli nařízené karanténě se tak nástup dětí do tříd odložilo na 8. září.


"Uzavření se netýká Mateřské školy ani Mikrojeslí,“ informoval ředitel školy Libor Kubík.
 

Mimo to se koronavirus o víkendu potvrdil také u rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše. Podle mluvčí školy Terezy Fojtové mu byla do 12. září nařízena izolace. 

Související obsah

"Masarykova univerzita aktuálně spolupracuje s Krajskou hygienickou stanicí na dohledání všech lidí na univerzitě i mimo ni, kteří byli s rektorem v uplynulých třech dnech v kontaktu, doplnila mluvčí.

Ve čtvrtek odpoledne zase informoval o omezeních ve spojitosti s onemocněním Covid-19 ředitel Základní školy Pečky v okrese Kolín Luboš Zajíc na oficiálním portálu.

"Vzhledem k výskytu pozitivního případu Covid-19 v učitelském sboru přechází všichni zaměstnanci školy do 6.9.2020 do karantény," informoval Zajíc.

Začátek školního roku je proto na Základní škole Pečky odložen až do 7. 9. 2020. Výuka před tímto termínem nezačne, situace se ještě může změnit podle okolností.

Související obsah

Standardní výuka nezačne také na Sportovním gymnáziu Kladno. Celý pedagogický sbor je v karanténě, která byla nařízena 27. 8. 2020. Předběžně se tedy předpokládá, že se žáci vrátí do lavic 10. 9., vše se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace. Ústní maturitní zkoušky se 2. 9. 2020 nekonají, adaptační kurzy jsou odloženy.

  

Další školou, která se potýká s koronavirem, je ZŠ Na Výsluní v Uherském Brodu. I tam se pedagogičtí pracovníci při přípravě nového školního roku setkali s osobou, která byla pozitivně testována na Covid-19.

Související obsah

"Karanténa se vztahuje na celý sbor (vyjma dvou nepřítomných učitelů), jejich seznam byl na základě depistáže určen Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně. Ostatních nepedagogických zaměstnanců se toto opatření netýká, protože nejsou v riziku nákazy, provoz školy je na neurčito uzavřen, slavnostní zahájení 1.9.2020, nástup do školy ani výuka se v nejbližších dnech nekoná," informovala ředitelka školy Dagmar Bistrá na stránkách školy.

Distanční výuka začne pravděpodobně cestou on-line a bude zahájena 7. září 2020. Pro všechny žáky je povinná. Situace u žáků prvních ročníků se ještě řeší.

Problémy na začátku školního roku ohlásila i Základní škola a mateřská škola J. A. Komenského Nivnice. Zaměstnanci školy se dostali do kontaktu s osobu pozitivně testovanou na Covid-19.

"Od začátku školního roku až do odvolání bude výuka probíhat distančním způsobem, formou Microsoft Teams. O všech podrobnostech žáci a rodiče budou postupně informováni prostřednictvím webových stránek školy a Teams," informuje ředitelka školy Šárka Mikesková.

Související obsah

V úterý 1. září se uskuteční on-line schůzka třídních učitelů a žáků. Rodiče žáků prvních ročníků budou o dalším postupu informování e-mailem.

"Vážení rodiče, milí žáci, prosím vás všechny v této obtížné situaci o trpělivost a spolupráci. Děkuji za porozumění a přeji všem pevné zdraví," uzavřela Mikesková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz