Zahraničí

Tajfun Maj-sak zasáhl Koreu. Vichr dosahuje rychlosti až 200 kilometrů

Korejský poloostrov zasáhl tajfun Maj-sak. Vichr dosahuje rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu. Desítky tisíc lidí se připravují na možnou evakuaci. Tajfun pustoší i Severní Koreu.

Ničivý vítr, silné deště a bleskové záplavy. Tajfun Maj-sak, který zasáhl japonskou Okinawu se přesunul na Korejský poloostrov. Severokorejská státní televize zveřejňuje záběry zničené krajiny.

Severní Korea tajfunům nedává stejná jména jako ostatní země. Tajfun Maj-sak nese v KLDR označení Tajfun číslo 9. Ze záběrů je patrné, že některé silnice nejsou kvůli velké vodě sjízdné a pobyt na pobřeží, kterým lomcují vlny, by byl velmi riskantní.

Související obsah

S Maj-sakem válčí i Jižní Korea a není vyloučené, že to nejhorší teprve přijde. NASA totiž varuje asijské státy před dalším hurikánem.

"Problémy pro Severní a Jižní Koreu pravděpodobně ještě neskončily. Další tajfun, Haishen, se formuje na jihu Japonska a není vyloučené, že zasáhne pobřeží Korejského poloostrova 6. a 7. září.,“ uvedla NASA.

Související obsah

Zachránit se podařilo zatím jen jednoho člena posádky. Ten tvrdí, že motor na lodi přestal fungovat, poté ji zasáhla vlna a plavidlo se převrátilo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Píše se na Deník.cz