Zahraničí

Tom Cruise nepotřebuje kaskadéry, na motorce skáče bez jištění

Americký herec Tom Cruise, který je proslulý tím, že se nenechává zastupovat kaskadéry, předvedl při natáčení pokračování snímku Mission: Impossible další šílený kousek. Tentokrát v Norsku na motorce skočil ze skály, aby pak na padáku v pořádku přistál na zemi.

Záběry ukazují, jak Tom Cruise jede na motorce po rampě postavené z lešení a následně z motorky ve vzduchu seskakuje. Herec byl připoután lanem a motorka také.

Jak se teď při natáčení v Norsku ukázalo, předešlé záběry byly jen ze zkoušky a Tom Cruise se při natáčení sedmého dílu Mission: Impossible vrhá na motorce do hlubin zcela bez jištění.

Související obsah

Osmapadesátiletá akční hvězda natáčí zároveň dva díly oblíbené série. Natáčení na jaře zastavila v Benátkách pandemie koronaviru, tvůrci tak měli nucenou několikaměsíční pauzu. Tu prý využili alespoň k dopilování scénáře a kaskadérských scén.

Cruise, který je navíc producentem projektu, nic nepodceňuje a pronajal si obří výletní loď v přepočtu za téměř 20 milionů. Právě tam je štáb izolován od ostatních a na natáčení se přepravuje helikoptérami.

Související obsah

S helikoptérami má herec také dost zkušeností. V minulosti s nimi například sám natáčel velmi náročné scény. Co se týká letadel, tak má praxi snad ještě větší. Má za sebou také seskok HALLO jump. Jako první herec uskutečnil takovýto seskok z výšky 7,5 kilometru.

Herce příští rok uvidíme v pokračování snímku Top Gun, kde bude pilotovat stíhačku. Cruise proslul také lezením po nejvyšší budově světa Burdž Chalífa. V příštím filmu se prý má navíc podívat na skutečnou vesmírnou stanici.

jh, Michal Čoudek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz