Koronavirus

Koronavirus je trest za homosexuální sňatky, řekl patriarcha. Sám se nakazil

Koronavirus je trest za homosexuální sňatky, řekl patriarcha. Sám se nakazil
Zdroj: Profimedia

Za boží trest za uzavírání stejnopohlavních manželství označil koronavirus už dřív ukrajinský patriarcha Filaret. Ortodoxní kněz se tento týden sám nakazil, svá slova ale neodvolal.

Přední představitel ukrajinské pravoslavné církve, 91letý patriarcha Filaret, podle svých slov našel příčinu koronavirové pandemie. Nemoc Covid-19 považuje za boží trest za svatby homosexuálních párů.

Kyjevský patriarchát v pátek oznámil, že se Filaret koronavirem sám nakazil. Vzhledem k jeho vysokému věku ho museli hospitalizovat. "Jeho stav je stabilizovaný. Žádáme vás, abyste se za něj modlili," stojí na oficiálním facebooku ortodoxního kněze.

Na Ukrajině se od začátku pandemie potvrdilo přes 140 tisíc případů nákazy, virus si vyžádal téměř 3000 obětí.

Související obsah

O příčinách pandemie mluvil Filaret už v březnu. "Je to boží trest za lidské hříchy a celkovou hříšnost lidstva. Mám na mysli především stejnopohlavní sňatky. To je důvod, proč tady je koronavirus," řekl v ukrajinské televizi.

Ukrajinské hnutí Insight, které bojuje za práva LGBTQ komunity, patriarchu v dubnu zažalovala. Církev se v následném prohlášení ohradila s tím, že Filaret má právo na svobodu projevu.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz