Zahraničí

Odstartovaly kontroly na slovenských hranicích. Hrozí další zpřísnění

Na Slovensko se od pátku z Česka může už jen s negativním testem na koronavirus nebo přes karanténu. Hranice budou monitorovány přísněji než dosud, kontroly budou ale probíhat pouze namátkově.

Test na koronavirus starý maximálně 72 hodin, anebo pětidenní karanténa a test - jedině tak se teď mohou Češi dostat na Slovensko. "Policejní hlídky budou přítomné na hranicích. Budeme vykonávat namátkové kontroly dodržování opatření nařízených hlavním hygienikem," sdělil televizi Markíza slovenský ministr vnitra Roman Mikulec.

Každý, kdo při přejezdu přes hranice nebude mít negativní test a bude muset do karantény, se musí podle nařízení slovenské vlády zaregistrovat na webu úřadu veřejného zdravotnictví. Existuje ale řada výjimek - například studenti.

Související obsah

Kromě nich můžou na Slovensko cestovat pedagogové, zaměstnanci zdravotnických zařízení nebo například pendleři. "Budeme dohlížet na to, aby byly všechny výjimky, které stanovil hlavní hygienik, dodržované," prohlásil Mikulec. Slovenské úřady nevylučují, že pokud se situace v České republice bude i nadále zhoršovat, opatření ještě zpřísní.

Celosvětový počet nakažených koronavirem přesáhl hranici 30 milionů. Nejhůř jsou na tom stále Spojené státy s necelými sedmi miliony nakažených. Na druhém místě je Indie a třetím nejhůře zasaženým státem je Brazílie.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz