Zajímavosti

Boj s koronavirem zblízka. Sledujte unikátní dokument TV Nova Česko-19!

Už v úterý večer, hned po Masterchef Česko, odvysílá TV Nova dokument Česko-19. Ten unikátním způsobem přiblíží osudy nejen pacientů, ale i lékařů či zaměstnanců zdravotnických center v uplynulém půlroce. Na co všechno se můžete těšit?

Dokument Česko-19 je unikátním projektem televize Nova, který dá divákům příležitost nahlédnout do míst, kde lékaři a zdravotníci bojovali o životy pacientů s nemocí, kterou teprve poznávali.

"Česko-19 je dokument o nemoci Covid-19, ale pohledem lidí, kteří se s tím virem setkali až příliš zblízka. Jsou to pacienti, kteří byli často ve velmi těžkém stavu. Máme tam i pacienta, který byl nejtěžším případem v České republice," říká režisér dokumentu Michal Kratochvíl.

Ale v dokumentu jsou i zdravotníci, kteří na jednotkách intenzivní péče s nákazou bojovali. Na dokumentu spolupracoval i reportér Televizních novin Vladimír Hoť. I on tak strávil několik týdnů po boku lékařů.

"S personálem jsme natáčeli sami, nebyl tam s námi žádný štáb. Oni si na nás už druhý den všichni zvykli, brali nás jako součást týmu. Dělali si svoji práci a my je při tom natáčeli," popsal Hoť.

Související obsah

Díky tomu je dokument specifický, vystihuje autentičnost, není v něm nic hraného. Jen zachycení toho, jak vše probíhalo. I respondenty si autoři vybírali až při natáčení, nebyli domluvení dopředu.

Jedním z nejsilnějších momentů byla pro tvůrce návštěva Alzheimercentra v Ostravě, kde několik pacientů zemřelo. "Pro mě bylo neuvěřitelné poslouchat, jak vlastně ti pracovníci přistupují k těm klientům. Zazněla tam věta: My je nebereme jako klienty, bereme je jako naše babičky, naše dědečky," popsal emotivní chvíle režisér Česko-19 Martin Kratochvíl.

Sledujte unikátní dokument už v úterý na TV Nova. Česko-19 startuje ve 21:50.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz