Domácí

Přepravci nabírají brigádníky kvůli Vánocům, čekají rekord. ANKETA

Přepravci nabírají brigádníky kvůli Vánocům, čekají rekord. ANKETA
Zdroj: TV Nova

Počet doručovaných zásilek už teď v září stoupá. Přepravní společnosti se proto už nyní naplno připravují na každoroční vánoční nápor. Znamená to, že na trhu práce se teď v září objevují tisíce nových nabídek. Hlavně pro brigádníky.

Přípravy na předvánoční nápor nakupujících startují všude prakticky hned poté, co Vánoce skončí. Už teď v září přepravci zaznamenali první nárůst v počtu přepravovaných zásilek. “Výrazný růst přepravy v souvislosti s Vánocemi začíná každoročně na přelomu října a listopadu. Nicméně již nyní, v září vidíme, jak počet přepravených zásilek postupně roste. V pondělí 7. září jsme poprvé v letošním roce přepravili více než 200 tisíc zásilek za jediný den,“ řekla pro TN.cz generální ředitelka holdingu Packeta Simona Kijonková.

V těchto dnech nezahálí ani Česká pošta. Ta už si zabezpečuje pracovní sílu, která jí během vánočních svátků s doručováním pomůže. “Probíhá náborová kampaň na brigádníky do předvánočního a vánočního provozu. V loňském roce byla poptávka pro zhruba 5 tisících brigádníků, předpokládáme, že v letošním roce budeme potřebovat zhruba stejný počet,“ uvedl pro TN.cz mluvčí pošty Ivo Vysoudil.

Více pracovníků aktuálně potřebují i v PPL. “Probíhá nábor sezónních řidičů, kterých potřebujeme o stovky navíc. Co se týče pomocných sil, na centrálním překladišti navyšujeme celkový počet pracovníků o polovinu. Na depech se pak jedná o navýšení deset procent. Většina těchto extra kapacit je řešena dočasnými brigádními pozicemi,“ popsal pro TN.cz marketingový ředitel PPL Milan Loidl.

Související obsah

V předvánoční špičce přepravují společnosti statisíce zásilek denně. Například Česká pošta během jediného dne přepraví zhruba půl milionu zásilek. Další dopravci čekají letos lámání rekordů. “V loňském roce byl rekordním dnem 18. prosinec, kdy jsme přepravili 379 tisíc zásilek, letos pravděpodobně překonáme před Vánoci v České republice další magickou hranici naší desetileté historie, a to 500 tisíc přepravených zásilek za jediný den,“ řekla Simona Kijonková z Packety.

Pokud jde o termín, kdy vám ještě přepravci objednaný balíček doručí, vyplatí se dodržovat staré známé pravidlo. “Pokud se lidé rozhodnou k nákupu dárků využívat e-shopy, je vždy dobré nenechávat vše na poslední chvíli,“ zdůraznil mluvčí pošty.

Související obsah

Letošní doručování vánočních dárků bude ve znamení zvýšených hygienických nároků. Řidiči jsou vybaveni. “Co se týče předávání zásilek, naši řidiči jsou vybaveni jednorázovými rukavicemi, rouškami nebo respirátory, dezinfekčními gely a spreji na platební terminály a skenery. Preferujeme bezkontaktní doručení, a proto nabádáme příjemce k platbě dobírek předem, případně kartou. V ideálním případě nechá řidič již zaplacený balíček na prahu dveří, zazvoní a poodstoupí do bezpečné vzdálenosti,“ uzavřel ředitel PPL Loidl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz