Volby USA

První slova nového prezidenta po výhře: "Ameriko, čeká nás těžká práce!"

Joe Biden, který podle amerických médií vyhrál prezidentské volby v USA, vydal své první prohlášení poté, co byl prohlášen za vítěze. „Ameriko, Jsem poctěn, že jsi mě vybrala, abych vedl naši krásnou zemi,“ napsal Joe Biden na twitter.

Joe Biden podle projekcí amerických médií ovládl volby a bude 46. prezidentem Spojených států amerických. Současný prezident Donald Trump a jeho právní tým volby napadá a výsledky z jednotlivých států budou muset řešit soudy.

AMERICKÉ VOLBY PREZIDENTA SLEDUJEME ON-LINE ZDE.

Budoucí americký prezident Biden po ohlášení ve většině vlivných amerických médií zveřejnil na twitteru první příspěvek, ze kterého je patrné, že už napevno počítá se svým triumfem v souboji o Bílý dům. „Ameriko, Jsem poctěn, že jsi mě vybrala, abych vedl naši krásnou zemi. Práce, která je před námi, bude těžká, ale slibuji, že budu prezidentem všech Američanů, ať mě volili, nebo ne. Nezklamu důvěru, kterou jste ve mně vložili,“ napsal Biden na svůj twitterový účet.

Jeho slova musí hodně těžce kousat Donald Trump, kterého s největší pravděpodobností naopak čeká vyklízení oválné pracovny.

Ten paradoxně několik desítek minut, než americké televize vyhlásili Bidena vítězem voleb zveřejnil na twitteru další výrok o svém údajném vítězství. „Vyhrál jsem tyto volby o hodně,“ napsal Trump. Jak bude probíhat výměna v Bílém domě ukážou další dny, a bude to bedlivě sledovat celý svět.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz