Koronavirus

Babiš se pustil do WHO. Pandemii jste nezvládli, prohlásil v OSN

Babiš se pustil do WHO. Pandemii jste nezvládli, prohlásil v OSN
Zdroj: Profimedia

Premiér Andrej Babiš (ANO) zkritizoval na valném shromáždění Světovou zdravotnickou organizaci a zároveň vyzval k reformě OSN. Podle premiéra WHO pandemii nezvládla.

WHO podle premiéra nereagovala dostatečně na propuknutí nákazy v čínském Wu-chanu. "Zmatečné doporučení Světové zdravotnické organizace ohledně nošení roušek je jen jedním z příkladů sporné role WHO v posledních měsících,“ prohlásil Andrej Babiš.


Zdravotnická organizace tedy podle premiéra Babiše současnou pandemii nákazy Covid-19 nezvládla. Nedokázala dostatečně pomoci jednotlivým zemím a zastavit šířící se nákazu. Důležité podle něj je zaměřit se nyní především na vývoj vakcíny.

Související obsah

"Apelujeme na OSN, aby se ujala v této záležitosti role koordinátora a zajistila, že se jednotlivé iniciativy budou doplňovat a nebudou se navzájem střetávat,“ dodal Babiš.

Premiér se na valném shromáždění vyjádřil také k politickému dění mimo Evropskou unii. Zejména k situaci, která je nyní v Bělorusku, kde po prezidentských volbách probíhají obrovské demonstrace proti Alexandrovi Lukašenkovi. Část zemí Evropy včetně Česka totiž považuje jeho zvolení za neprávoplatné.

Související obsah

"Jsem přesvědčen, že každá společnost by měla mít možnost rozhodnout o své budoucnosti ve svobodných a demokratických volbách,“ okomentoval situaci premiér.

Kvůli pandemii se letos valného shromáždění OSN v New Yorku politici neúčastnili osobně, ale většina projevů se vysílala už předtočená na videu. Jinak tomu nebylo ani v případě projevu českého předsedy vlády.

Hostem předvolební debaty byl předseda vlády Andrej Babiš. Podívejte se na celý záznam:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz