Andrej Babiš

"Noste roušky, zachráníte tím životy,“ vyzval premiér Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil v pondělí večer se svým avizovaným projevem. Ten se týkal pandemie koronaviru. Předseda vlády zhodnotil nastalou situaci a vyzval lidi, aby nosili roušky.

Podle premiéra se výrazně zhoršila situace a epidemie se vrátila. "V posledních dnech nám byly předložené scénáře vývoje, které mě značně znepokojily,“ řekl Babiš.


Díky zavedeným opatřením na jaře se podle předsedy vlády zachránila zhruba tisícovka životů a pandemii naše země dobře zvládala. Následně se od 1. července zrušila povinnost nošení roušek, což podle Babiše většina lidí uvítala.

Související obsah


"I já jsem se nechal unést nastupujícím létem a atmosférou ve společnosti. To byla chyba, kterou nechci opakovat,“ uvedl Babiš.

Premiér je však znepokojený rozdělením na ty, kteří nosí roušky a podporují jednotlivá opatření a lidi, kteří virus údajně považují za pouhou chřipku a nenošením roušek se snaží vyjádřit protest proti vládě a zavedeným opatřením. Babiš proto vyzval, aby si lidé ústa i nos zakrývali.


"Lidem bych chtěl vzkázat, že roušky nenosí kvůli Babišovi, Vojtěchovi, Prymulovi, ale kvůli svým rodičům a prarodičům, kvůli svým blízkým, kamarádům a známým. Rouška neohrožuje svobodu a demokracii, ale její nenošení ohrožuje životy,“ dodal Babiš.


Právě nošení roušek podle předsedy vlády může zachránit naše životy i přesto, že je to nepříjemné a otravné nařízení. Lidé by proto měli respektovat základní pokyny.
 

Související obsah

Babiš zároveň uvedl, že nehodlá zastavit ekonomiku tak, jako tomu bylo na jaře. "Snažíme se najít rovnováhu mezi ochranou zdraví našich lidí a naší ekonomikou,“ doplnil.


Ve svém projevu mimo jiné také poděkoval všem, kteří se epidemii snažili zastavit, třeba jen tím, že nosili roušky. "Chci také poděkovat ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, který dnes oznámil svou rezignaci, za práci, kterou pro zdravotnictví vykonal. Je to slušný, poctivý a velmi pracovitý člověk, kterého jsem si kdysi přivedl na Ministerstvo financí a v podstatě si ho vychoval, takže k němu mám speciální vztah,“ zmínil Babiš.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz