Domácí

Kvůli covidu města ruší václavskou pouť. Kam na ni s dětmi můžete zajít?

Kvůli epidemii koronaviru se řada měst letos rozhodla upustit od václavských oslav a poutí. Ne všude ale dospěli k takto razantnímu opatření. V některých obcích jsou sice zakázány stánky, pouťové atrakce si však lidé mohou užít do sytosti.

Například v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi se děti letos o svatém Václavovi na kolotočích nesvezou. Vedení města se vzhledem k epidemiolologické situace rozhodlo zrušit veškerý "světský" program zahrnující ohňostroj, atrakce či stránky a ponechat pouze duchovní část svatováclavských oslav.

Svatováclavskou pouť zcela zrušily například obce Heřmanov, Háje nad Jizerou, Světlá nad Sázavou nebo Lovosice.

Jihočeské Strakonice zvolily poněkud odlišný přístup. "Oproti předchozím rokům je zcela zrušen stánkový prodej," uvedlo město na svých stránkách. Umožnilo však pořádání atrakcí, u kterých platí určitá omezení na základě opatření ministerstva zdravotnictví. "Na zvážení každého jednotlivce pak je, zda pouťové atrakce navštíví, či od nich upustí," dodalo město.

Související obsah

To samé platí i pro pouť v obci Zliv nedaleko Českých Budějovic. "Město Zliv zakazuje stánkový prodej na celém území města v době od 26.9.2020 do 28.9.2020 včetně," stojí na oficiálních webových stránkách. Pouťové atrakce ale po celou dobu jsou v provozu - opět za podmínek stanovených ministerstvem zdravotnictví.

Třebívlicích na Litoměřicku aktuálně rovněž probíhá václavská pouť. Přestože platí přísná hygienická opatření, děti si mohou užít kolotoče a další atrakce. Pouť je lidem k dispozici i ve Voticích na Benešovsku.

V Galerii Šantovka v Olomouci probíhá svatováclavská pouť po dobu čtyř týdnů. Kromě kolotočů tu na návštěvníky čeká i pivo a víno. Akce potrvá až do 4. října.

Související obsah

V řadě obcí se sice oslavy sv. Václava uskutečnily, o víkendu ale skončily. Například v Rovensku pod Troskami na Semilsku probíhala pouť nejen s atrakcemi, ale i se stánky už od 22. září. V neděli 27. září akce však již skončila.

Podle aktuálního nařízení ministerstva zdravotnictví platí pro slavnosti a poutě omezení počtu návštěvníků. Na akci nesmí být ve stejnou dobu více než 1000 lidí.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) lidi nabádal, aby trávili prodloužený víkend doma. Mnoho lidí však od trávení času venku neodradil ani déšť, ani Prymulovo doporučení a vyrazili na výlety po různých koutech Česka. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz