Zahraničí

Von der Leyenová je pro podezření na covid v karanténě. Jednala i s Babišem

V těchto dnech probíhá zasedání Evropské rady, kterého se účastní i premiér Andrej Babiš (ANO). Probíhat však musí bez předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenová, která přišla do kontaktu s nakaženým zaměstnancem a zamířila tak do preventivní karantény.

"Právě jsem byla informována, že členovi mé kanceláře dnes ráno vyšel pozitivní test na Covid-19. Mám negativní test, z preventivních důvodů ale okamžitě opouštím Evropskou radu a nastupuji do karantény," uvedla ve čtvrtek na twitteru von der Leyenová.

Dvoudenní summit Evropské rady, který odstartoval ve čtvrtek, opustila po třiceti minutách. Předtím stihla pozdravit všech 27 představitelů členských států a sejít se s českým premiérem Andrejem Babišem. Ten u ní absolvoval zhruba půlhodinový rozhovor, posléze s ní jednal portugalský premiér Antóno Costa.

Související obsah

"Skvělé setkání s Andrejem Babišem. Nástroj Next Generation EU pomůže k zotavení České republiky. Diskuze o plánu obnovy již začaly. A náš plán krátkodobý program SURE brzy poskytne dvě miliardy eur na ochranu pracovních míst českých občanů," oznámila po čtvrtečním jednání s Babišem von der Leynová. 

Na tradičním zasedání Evropské rady zástupci členských států projednávali vztahy s Velkou Británií a s tím související brexit. Dospěli k závěru, že vyjednávání je znepokojivé a pokrok v klíčových otázkách stále nestačí k dosažení dohody. V noci pak Evropská rada jednala o změnách klimatu. Summit bude pokračovat i v pátek, na programu je i společný postup v boji s pandemií koronaviru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz