Domácí

V Česku stále hrozí povodně! V tomto kraji bude situace nejhorší

V Česku stále hrozí povodně! V tomto kraji bude situace nejhorší
Zdroj: TV Nova

Přestože hladiny řek po vydatných lijácích už pomalu klesají, i nadále meteorologové varují před povodněmi. V Moravskoslezském kraji dokonce až do úterý platí vysoké riziko, kdy řeky mohou dosahovat druhého stupně povodňové aktivity.

I nadále je v platnosti výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před nebezpečím povodní. Vrcholy povodňových vln však už podle meteorologů prošly koryty řek po celé jejich délce, hladiny toků klesají a nepředpokládá se další vzestup.


Vysoký stupeň povodňového nebezpečí platí až do úterních šesti hodin ráno pro Moravskoslezský kraj (Hlučín). Podle odborníků mohou hladiny řek a toků dosáhnout až druhého stupně povodňové aktivity.

Zdroj: ČHMÚ

"Voda v řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Doporučujeme sledovat vývoj situace a další prognózu,“ stojí na webu ČHMÚ.


V platnosti je do úterních šesti hodin ranních také povodňová bdělost, kdy hladiny mohou dosahovat prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Výstraha platí pro Jihomoravský (Brno, Břeclav, Mikulov) a Moravskoslezský kraj (Bohumín, Ostrava).

Související obsah


Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu je v současné době druhý povodňový stupeň na řece Opavě v Děhylově. Na dalších třinácti místech platí první povodňový stupeň.

Podívejte se na předpověď počasí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz