Koronavirus

Cestovní ruch dostane půl miliardy korun jako pomoc, schválila vláda

Cestovní ruch dostane půl miliardy korun jako pomoc, schválila vláda
Zdroj: TV Nova

Koronavirem těžce zkoušený cestovní ruch dostane peníze od státu. Vláda v pondělí schválila 500 milionů korun na podporu cestovních kanceláří, agentur i průvodců, informovala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) na twitteru.

Cestovní kanceláře a agentury se dočkají pomoci od státu. Kvůli koronavirové epidemii musely utlumit nebo úplně přerušit provoz. Česko jich má nejvíc v přepočtu na 100 tisíc obyvatel v Evropě.

Podpora nemine ani průvodce. Cestovní ruch si dohromady přerozdělí 500 milionů korun. V pondělí se na tom shodla vláda, uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová na twitteru.

"Vláda právě schválila nový program na pomoc cestovnímu ruchu. Podpora půjde cestovním kancelářím, agenturám a průvodcům. Ministerstvo pro místní rozvoj v něm rozdělí půl miliardy korun," napsala Dostálová. Program se jmenuje Covid - cestovní ruch.

Cestovky a průvodci dostanou podporu z peněz z rozpočtu ministerstva, pro které doposud nenašlo využití. Až se podaří dostat epidemii pod kontrolu, měl by stát podle Dostálové pomoct i s oživením poptávky po cestování.

Související obsah

Některé příbuzné oblasti se dočkají větší podpory než cestovní ruch. Například provozovatelé zájezdových autobusů si rozdělí dvakrát tolik, tedy rovnou miliardu korun.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz