Domácí

Silný vítr zaměstnal hasiče, na Jesenicku spadl strom na auto

Silný vítr na Jesenicku od úterního odpoledne až do noci lámal a vyvracel stromy. Hasiči z Olomouckého kraje museli hlasí přinejmenším 12 výjezdů kvůli výkyvům počasí. Nedaleko Zlatých Hor dokonce strom spadl na projíždějící auto.

Hasiče na Jesenicku v úterý až do noci zaměstnal silný vítr, který lámal a vyvracel stromy. Mnohé z nich popadaly na silnice. 

"Neznělo by to vtipně - ale realita, vodu střídá vítr. Na Jesenicku evidujeme nárůst počtu výjezdů k pádům stromů vlivem působení silného větru," informovali hasiči na twitteru.

Policisté museli uzavřít silnici 445 na vjezdu do obce Zlaté Hory, strom tam spadl na auto. Řidič vyvázl s lehčími zraněními. Omezení by mělo skončit kolem osmé hodiny ráno.

Související obsah

Středa by měla být podle meteorologů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) klidnější. Povane mírný jihovýchodní až jižní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech pouze do 4 m/s. Na horách vítr dosáhne rychlosti kolem 70 km/h. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 stupni Celsia.

Předpověď počasí na středu 21. října:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz