Koronavirus

Zpověď o Covidu. Nemohl jsem ani ležet, říká tanečník Ricardo

Nemoc Covid-19 dokáže zamávat i s fyzicky zdatným člověkem. O čemž svědčí příběh 51letého Ricarda, který před časem nemoc prodělal. Strávil deset dní v motolské nemocnici se zápalem plic.

Brazilec Ricardo je abnormálně energický člověk. Před pár lety dokázal v rytmu brazilského tance rozhýbat celý Nový Bor. Nemoc mu ale obrátila život na ruby. V pátek to budou tři týdny, co Ricarda propustili z nemocnice.

Muž má stále někdy problém popadnout dech. Problém mu dělá třeba chůze do schodů nebo do kopce. "Tak, stačí takový malý kopeček a musím popadnout dech,“ uvedl Ricardo.

Související obsah

Nemoc Covid-19 se u každého projevuje jinak. Ricarda několik dní trápila, jak on sám popisuje, bolest na kůži. K tomu měl střevní infekci. "Dva dny jsem prakticky nejedl, skoro nešlo nic polykat. Měl jsem napadené dvě třetiny jedné z plic,“ popsal nemoc muž.

Ricardo měl také vysoké hodnoty CRP testu, který odhaluje množství infekce v těle.

Související obsah

Ricardo si každý rok sám zpracovává dřevo na zátop. Letos poprvé si ho ale bude muset koupit. Práci se dřevem mu totiž jeho zdravotní stav zatím nedovolí. Lékaři tvrdí, že úplné zotavení může trvat až jeden rok.

"Něco to bude stát navíc, ale to prostě nedám, to bych si teď vyloženě ublížil. Rozhodně to není chřipečka. Ta nemoc se u každého chová jinak. Já jsem poměrně zdravý člověk, nikdy jsem nebyl hospitalizovaný,“ zakončil Ricardo.

Eliška Kopánková, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz