Domácí

Změna času je tady, hodiny se přeřizují v noci na neděli! Naposledy?

V noci nás čeká přechod z letního času na čas klasický, který je často chybně označován za zimní. To znamená, že si dnes tři hodiny po půlnoci nařídíme hodinky o hodinu zpět. Milovníci spánku tuto změnu jistě ocení.

Ačkoliv se Evropská unie dohodla na ukončení střídání času, zřejmě se to v dohledné době nestane. A proto si v neděli 25. října přeřídíme hodinky ze 3:00 na 2:00. Přispíme si tak o hodinu déle. Jednat by se mělo o jedno z posledních střídání času, kdy se ale čas definitivně ustálí není zatím jasné.

Zavedení celoročního času namísto současného střídání letního a zimního ovlivní i denní rytmus lidí. Většina Čechů vstává mezi šestou a sedmou hodinou ranní, spát chodí mezi 22. a 23. hodinou.

Související obsah

 

Argumenty pro i proti volbě letního či standardního času se točí právě kolem toho, kdy bude v takovém případě vycházet a zapadat Slunce. Čtenáři TN.cz jsou pro zrušení střídání času, většina chce zachování klasického času.

Související obsah

Návrh Evropské komise na zrušení střídání času musí schválit zástupci členských států a Evropský parlament. Členské státy letos do 1. dubna měly oznámit, který čas preferují, což se ale nestalo.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz