Zahraničí

Pandemii máme pod kontrolou, řekl Trump. Jeho poradce ale tvrdí opak

Demokratický kandidát na prezidenta Spojených států Joe Biden obvinil Donalda Trumpa, že vzdal boj s pandemií. Trump ale obvinění odmítl - jeho vláda prý krizi zvládá. Trumpův poradce ale přiznal, že vláda není schopna dostat pandemii pod kontrolu. Počet nakažených ve Spojených státech přesáhl 8,5 milionu. Denně tam zemře zhruba 900 pacientů pozitivních na covid-19.

Prezident Donald Trump o hlasy voličů týden před volbami bojuje slibem obnovy po úderu pandemie koronaviru. Přestože personální šéf Bílého domu připouští, že dostat šíření nákazy pod kontrolu není možné, Trump tvrdí, že jeho vládě se to daří.

"Obracíme průběh v náš prospěch. Vakcína to ještě zrychlí, protože chceme zpátky normální život," prohlásil.

V době, kdy se nákaza denně prokáže u více než 80 tisíc Američanů, hlava Bílého domu v honbě za hlasy podepisuje dýně - a jen málokdo má roušku. Trump se nevzdal ani tradiční oslavy Halloweenu s manželkou Melanií.

Související obsah

Cenné body může ale ztratit kvůli svému odchodu z rozhovoru pro televizní stanici CBS. Ta interview předtáčela minulý týden a jakmile se prezidentovi otázky přestaly líbit, zvedl se a odešel.

"Na začátku jste se měla zeptat, jestli jsem připravený na těžké otázky. Takhle se mě ptát nemáte," sdělil Trump moderátorce. Televizi navíc uštědřil ránu pod pás. Na sociálních sítích totiž zveřejnil část videa z natáčení ještě před odvysíláním rozhovoru.

Kateřina Sejková, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz