Krimi

Pěstitel sušil úrodu marihuany, policisté ho náhodou našli po čichu

Pěstitel sušil úrodu marihuany, policisté ho náhodou našli po čichu
Zdroj: Mediafax

Za velkého smolaře by se dal označit 64letý pěstitel marihuany z Kladenska, kterému o víkendu zabavili celou úrodu policisté. Přišli na něj náhodou, když ucítili silné aroma a šli po čichu až k němu domů.

Neobvyklý případ se odehrál v sobotu odpoledne ve Stochově.

Dopravní policisté kontrolovali provoz a zastavili auto. Když vystoupili z vozu, ucítili silný závan marihuany, který se linul ulicí. Dokončili kontrolu a vydali se za nosem.

“Prošli celou ulici, kde byla marihuana nejvíce cítit, a po chvíli našli v u jednoho z domů ve Švermově ulici otevřené střešní okno, ze kterého se vinul výše zmiňovaný pach,“ popsala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Majitel domu si hlídky všiml a rychle zavřel okno. Ale bylo už pozdě. Policisté na něj zvonili tak dlouho, až přišel k brance. Měl roušku a tvrdil, že je pozitivní na koronavirus. Marihuanu se ani nesnažil zatloukat.

Související obsah

Kromě právě sušené úrody uvnitř domu měl muž na políčku ve skleníku dalších sedm vysokých rostlin. Úrodu mu tak sklidili kriminalisté, kteří si případ převzali a marihuanu odvezli k odborné expertíze.

“Skutek je prošetřován jako přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ uzavřela policejní mluvčí.

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz