Domácí

Sprejer zanechal značky po celém centru Brna. Hrozí mu rok ve vězení

Brněnští strážníci dopadli 31letého sprejera, který svými výtvory poničil zastávky, kontejnery, elektrický rozvaděč a další místa v centru města. Za to mu hrozí až roční pobyt ve vězení.

Chtěl se skrýt pod rouškou noci, ale obsluze kamer městské policie neunikl. Na vylidněné ulici Dornych v centru Brna si totiž pro svůj kreativní výtvor vyhlédl stánek s rychlým občerstvením, a to přímo pod dohledem kamery.

Nejbližší hlídka u něj byla během chvíle a sotva mladý muž prošel pod viaduktem v Nádražní ulici, musel své chování vysvětlovat strážníkům. Další hlídka už mezitím zamířila k bistru a postupně s pomocí kolegů u monitorů mapovala trasu, kterou muž přišel.

Zjistila, že stejné nápisy jsou napříč centrem Brna. Nedaleko vstupu do podchodu, na stěně v Úzké ulici a další tři pod mostem u Malé Ameriky.

Související obsah

Čerstvě vytvořený podpis objevili i na vratech na Nových sadech a jejich pozornosti neušel ani počmáraný elektrický rozvaděč, kontejnery na sklo a skleněný přístřešek u zastávky v Křídlovické ulici.

Městská policie tak o případu vyrozuměla státní policisty a muž je teď podezřelý z trestného činu poškození cizí věci. Za to mu hrozí až rok za mřížemi.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz