Volby USA 2020

Biden: Budu prezidentem, který bude sjednocovat

Biden: Budu prezidentem, který bude sjednocovat
Zdroj: APTN

Nově zvolený prezident Joe Biden dnes ve svém projevu promluvil k hluboce rozdělenému národu, který porosil o jednotu a porozumění po čtyřech letech nepokojů a konfliktů vyvolaných prezidentem Donaldem Trumpem, který navíc dal v sobotu najevo, že nehodlá připustit svou porážku a nadále prosazuje lži, že právě on je tím, kdo vyhrál volby, informuje CNN.

Biden ve svém projevu v rodném městě Wilmingtonu v Delaware oslovil voliče Donalda Trumpa. "Dnes v noci chápu zklamání. Sám jsem několikrát prohrál. Ale teď si dáme šanci," řekl Biden. "V Americe nastal čas na uzdravení," řekl nový prezident s tím, že Trump byl pokořen důvěrou, kterou do něj Amerika vložila.

"Slibuji, že budu prezidentem, který se nebude snažit rozdělit, ale sjednotit, kdo nevidí červené a modré státy, ale vidí pouze USA. Hledal jsem tuto kancelář, abych znovu vybudoval duši Ameriky, znovu vytvořil páteř tohoto národa, střední třídy a znovu učinil Ameriku respektovanou po celém světě," řekl Biden ve svém projevu.

První žena na postu viceprezidenta USA

S Bidenovým vítězstvím přichází na post viceprezidentky Kamala Harrisová, která se zapíše do historie jako první žena, navíc první žena s afroamerickými a jihoasijskými kořeny. Bidenovi poděkovala za odvahu, že zariskoval, když si za svého spolupracovníka na tento post vybral ženu.

"I když jsem možná první ženou v této kanceláři, nebudu poslední, protože každá malá dívka, která dnešní večer sleduje, vidí, že je to země možností," prohlásila Harrisová.

Související obsah

Řekla, že voliči si vybrali naději, vědu a pravdu tím, že si jako dalšího prezidenta vybrali Bidena a označili jej za "léčitele a sjednotitele". "Když v těchto volbách byla na hlasovacím lístku právě naše demokracie, v sázce byla samotná duše Ameriky a svět, který vás sledoval," řekla Harrisová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volby USA 2020

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz